Lastiklerin sigortası Lastik Oteli

Brisa, yazlık ve kışlık dönemlerde kullanılmayan lastikleri, Lastik Oteli uygulaması ile yangın, çalınma, kaybolma risklerine karşı güvence altına alıyor.

lastik otelSİGORTA güvencesi artık her yerde, her koşulda tüketicin yanında. Bunun en güzel örneklerinden birini ise Lastik Oteli projesi ile Brisa sergiliyor. Brisa, yazlık ve kışlık dönemlerde kullanılmayan lastikleri, Lastik Oteli’nde yangın, çalınma, hırsızlık gibi risklere karşı koruyor. Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, “Müşterilerimiz lastiklerini doğru koşullarda saklayamamaktan dolayı endişeleniyorlardı. Lastik Oteli ile tüketicimizin bu ihtiyacına üstelik sigorta güvencesi ile cevap veriyoruz” dedi.

“Sıcaklığı 70 C’nin altına düştüğü her hava ve yol koşulunda, trafikte sürüş emniyeti açısından kış lastiği kullanımı bilincinin yerleştirilmesini sorumluluk kabul eden bir kurum olarak, müşterilerimize taş dönemine geçerken araçlarından çıkarılan lastiklerle ilgili çözüm üretme ihtiyacımız ortaya çıktı” diyen Atış, müşterilerine bu ihtiyaca cevap verecek şekilde Lastik Oteli hizmetini devreye aldıklarını söyledi. Atış, uygulama sayesinde yazlık ve taşlık lastiklerin kullanılmadıkları dönemlerde uygun koşullarda sigortalı olarak saklanmasını sağladıklarını belirtti. Sigorta kapsamında yer alan riskler ise yangın, kaybolma ve çalınma.

Bayiler sertifika almak zorunda

Atış, otel hizmeti veren bayilerin lastik saklama deposu oluşturabilmesi için önemli bir denetimden geçtiğini ve Brisa onaylı sertifika almaları gerektiğinin altını çizdi. Bayilerin bu sertifikaya sahip olabilmek için yerine getirmeleri gereken şartlar olduğunu söyleyen Atış, bu şartlar arasında lastiklerin güneş ışığı almayan, temiz ve kuru bir alanda saklanması, lastiklerin taşınırken zarar görmemesi için önlem alınması ve yangın ve diğer tehlikelere karşı gerekli tedbirler alınması gibi önemli maddeler bulunduğunu ifade etti.

Kış lastiği kullanım oranı yüzde 35’e yükseldi

Lastiklerin değişken hava ve yol koşullarıyla mücadele edecek bir yapıda olması gerektiğini söyleyen Atış, bu konuda zorunlu kış lastiği uygulamasını da değerlendirdi. Atış, “Uygulamanın amacı, taş lastiğinin bir zorunluluk olarak kullanılmasının ötesinde, araç sahiplerinin taş lastiğini sadece kar ile özdeşleştirmemeleri, taş aylarında sürüş emniyeti açısından kar yağmasını beklemeden taş lastiği kullanımına geçmelerinin emniyetli sürüş açısmdan önemiyle ilgili farkındalıklarınm artırılmasıdır” dedi.

“2012 yılında hayata geçen yönetmelik, yük ve yolcu taşıyan araçlar olarak tanımlanmış olsa da, taş lastiği kullanımıyla ilgili tüm araç sürücülerinde bir fartandalık yarattı” diyen Atış, bu gelişmenin rakamlara da yansıdığını belirtti. Atış’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye’de 2012 yılında yüzde 30’larda olan kış lastiği kullanım oranları, 2013 yılında yüzde 35 seviyelerine kadar yükseldi. Atış, bu doğrultuda Lastik Oteli hizmetinin de daha fazla araç sahibi tarafından tercih edilemeye başlandığını ve müşteri memnuniyeti anlamında olumlu dönüşler aldıklarını ifade etti. Atış, önümüzdeki dönemde Lastik Oteli hizmetine talebin daha da artacağını ve hizmet noktalarının kapasitelerinin artırılacağını ifade etti.

Lastik Oteli ömür uzatıyor

• Sigorta güvencesi ile aklınız geride kalmıyor

• Lastikler için depolama hizmeti sunuluyor

• Lastikler, ideal saklama şartlarında korunuyor (kuru, serin, güneş ışığı almayan, asit ve yağ benzeri kimyasallardan uzak)

• Doğru saklama koşulları lastik ömrünü uzatıyor

• Değişim zamanlarında lastikler, uzman ve eğitimli teknisyenler tarafından değiştiriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*