Işbir, Wamer Bros ile lisans anlaşmasını uzattı

Altı yılda 10 kat büyüme gösteren Işbir Yatak, bu süre zarfında 6 milyon liradan 72 milyon TL’ye çıkan cirosuyla yerli yabancı fonlar tarafından büyük ilgi görüyor. Yaklaşık bir yıldır yüzde 50 yabancı, yüzde 50 Doğtaş ortaklığı olan bir firma ile görüşme halinde olan İşbir Yatak, birkaç stratejik noktaya takıldı. Anlaşma sağlanırsa satış gerçekleşecek.

Öte yandan şirkette farklı gelişmeler de söz konusu. Bunlardan biri Turquality ile ilgili. Bu ay Turquality programına dahil olmayı bekleyen şirket, Türkiye’nin 2023’teki 500 milyar dolar ihracat hedefindeki 10 markadan biri olmayı amaçlıyor.

Diğer bir gelişmenin ise inek yatağı üretimi alanında olduğunu belirten Işbir Yatak Genel Müdürü Metin Gültepe, 2008 yılında girdikleri bu alanda bugüne kadar 100 bin adet satış gerçekleştirdiklerini söylüyor. Geçen yıl 25 bin adetlik hayvan yatağı ürettiklerini ve kısa bir süre önce ihracata da başladıklarını ifade eden Gültepe, “Avrupa, Orta Asya ve ABD’ye hayvan yatağı ihraç ediyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 2 milyon doları bulan ihracat gerçekleştirdik. Bu alandaki yurtdışı satışlarımız artarak devam edecek” diyor.

Öte yandan şirketin lisans yenileme ve yeni lisans anlaşmaları da söz konusu. Işbir, 2012 yılında Wamer Bros firmasıyla yatak kumaşları ve baza başlıklarda Looney Tunes karakterlerini kullanmak için bir lisans anlaşması yapmıştı. Wamer Bros’un Türkiye’de haklarını satan Lisans AŞ üzerinden yapılan anlaşma 2014 başında iki yıl daha uzatıldı. Ayrıca ABD’li bir şirketle de yeni bir lisans anlaşması yapıldı. Bu anlaşmayla, ABD’li şirketin geliştirdiği yatağın içinde hava sıkışmasını önleyen bir yay teknolojisini İşbir de ürünlerinde kullanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*