idemama.com, aldığı melek yatırımlarla hızlı büyüyor

“En yenilikçi 100 firmadan biriyiz”

Profesyonel tasarımcılarla KOBİ’leri buluşturan idemama.com, aldığı melek yatırımlarla hızlı büyüme sürecine girdi. Son iki yılda yüzde 400 büyüyen şirket, dünyanın en prestijli teknoloji yayınlarından Red Herring tarafından Avrupa’nın en yenilikçi 100 teknoloji firması arasında gösterildi.

Dünyanın en prestijli teknoloji yayınlarından Red Herring, Hollanda’da düzenlediği bir ödül töreniyle Avrupa’nın en yenilikçi 100 teknoloji firmasını açıkladı. Bu firmalar arasında idema-ma.com da yer aldı.

Daha önceki yıllarda Red Herring Top 100 listesine giren şirketler arasında internet dünyasına yön veren Facebook, Twitter, Google, Yahoo, Skype, Salesforce.com, YouTube ve eBay gibi global başarıyı yakalamış teknoloji firmaları da var.:

Bu yıl Avrupa’dan 900 firma Red Herring listesinde yer almak için davet edildi. Yapılan eleme sonucunda 100 firmalık liste belirlendi.

YÜZDE 400 BÜYÜDÜ

idemama.com, profesyonel tasarımcılarla KOBl’leri buluşturan büyük bir tasarım pazar yeri. Son iki yılda 3 binden fazla firmaya 250 binden fazla logo, kurumsal kimlik, maskot, web sitesi, broşür tasarımı yapıldı. Crowdsourcing (bir şirketin bir işi geniş kitlelere belli bir ödül karşılığında sunması) yöntemiyle hizmet veren idemama.com’da firmalar tasarım yanşması düzenliyor. Ortalama 25 tasarımcıdan 80 tasarım önerisi alıyor ve markalarına en uygun olanı seçiyorlar.

Red Herring’in dünyanın alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olduğunu söyleyen idemama.com kurucularından Rahşan Tan, “Red Herring, Asya, Avrupa ve Amerika olmak üzere üç bölgede gerçekleştiriliyor. idemama.com bu yıl 900 firmanın arasından listeye girmeyi başardı. Red Herring 100 listesine giren firmaların potansiyeli tescillenmiş olduğu için tüm dünyadan büyük yatırımcıların gözü bu listeye giren şirketlerin üzerinde oluyor” diyor.

idemama.com’un bu başarısının ardında, aldığı melek yatırımın etkisi büyük. Şirketin diğer ortağı Leslie Kandiyoti Mori, 2012 yılında Early Bird Ventures’dan ve 2013’te Aslanoba Capital’den aldıkları yatırımlann büyüme sürecinde büyük destek sağladığını ve son iki yılda yüzde 400 büyüdüklerini belirtiyor.

ORTADOĞU’YA AÇILACAK

Aldıkları ödülle ilgili bilgi veren Rahşan Tan, eleme sürecinde şirketlerin büyüme, sektörü değiştirme potansiyeli, vizyon, yenilikçilik gibi özelliklerinin incelendiğini ifade ediyor.

Avrupa’nın en yenilikçi 100 şirketi arasında yer almanın tüm dünyadan sektörün önde gelen şirketleri ve yatınmcılan ile tanışmak açısından kendilerine büyük fırsat sunacağını belirten Mori ise şunları söylüyor: “Aldığımız yatırımlar büyümemize, ürünümüzü geliştirmemize, dolayısıyla ödülü almamıza faydalı oldu. Ürün geliştirme ve teknoloji anlamında siteye sürekli yatırım yapıyoruz. Şirketlere pazarlama ve markalaşma konusunda pek çok alanda destek olabilmek için stratejik işbirliklerine başlıyoruz. Türkçe konuşulan ülkeler ve Ortadoğu sonraki hedefimiz.”

Proje sayısı 500’e çıkacak

Son iki yıl içinde 3 binden fazla markaya 250 binden fazla logo, kurumsal kimlik, maskot, web sitesi, broşür vb. tasarımlar yaptıklarını belirten Rahşan Tan, Türkiye’nin en büyük tasarım pazar yeri olduklarına dikkat çekiyor. Tan, “Hedefimiz 2014 yılında aylık hizmet verdiğimiz firma sayısını yüzde 150 arttırmak, aylık yarışma/proje sayısını da 500’e çıkarmak” diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*