EY Türkiye ile Güvenilir Finansal yönetim Hizmetleri

Finansal yönetim, bir işletmenin belirlemiş olduğu mali hedeflere ulaşabilmesi için gerekli olan yönetim şeklini ifade eder. Bu yönetimin amacı işletmelerin bütçelerini yönetmek ve en az maliyet ile daha çok kazanç elde edebilmesi için gerekli önlemleri almak olarak ifade edilebilir. Finansal yönetimin konusu ise işletmenin ihtiyaç duyduğu sermayenin ve dış kaynakların belirlenmesi ve bu ihtiyaçların sağlanması için gerekli olan fonların, ilgili varlıklara yönlendirilmesidir.

Finansal Yönetim Neden Gereklidir?

Finansal yönetim, şirketlerin değerinin artması için yapılır. Başka bir ifade ile şirketlerin borsada hisse senetlerinin değerinin artması için yapılan işlemler bütünüdür. Buradaki en büyük amaç işletmelerin değerinin maksimum seviyeye yükseltmektir. Bu nedenle finansal yönetim işletmeler için büyük bir ihtiyaçtır.

Finansal Yönetim Politikaları Nelerdir?

Finansal yönetimin doğru şekilde yapılması, işletmelerin marka değerinin yükseltmeleri için gereklidir. Bunun doğru yapılması için bazı politikalar izlenmesi gerekir. Bunları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Finansman politikası

Bu politika ile çeşitli fon kaynakları belirlenir ve buna göre gerekli sermaye akışı yapılarak, işletme maliyetleri minimize edilmeye çalışılır.

  • Yatırım politikası

Bu politika ile işletmelerin varlık yapıları belirlenir ve hangi varlıklara yatırım yapması gerektiği ortaya çıkarılır.

  • Temettü politikası

Bu politika ile işletmeye giren kazançların ne kadarının dağıtılması gerektiği ve ne kadarının işletmede kalması gerektiği belirlenir.

Finansal yönetimalanında en kaliteli hizmet alabileceğiniz firma ise EY Türkiye’dir. Firma, alanında deneyimli, uzman ve profesyonel personelleri ile en iyi şekilde finansal yönetiminizi sağlamanıza yardımcı olmakta ve bu konuda en iyi çözüm ortağınız olmaktadır. Hem yurt için de hem dışında saygın bir marka olan EY Türkiye, pek çok başarılı projeye imza atmış ve hizmet kalitesini kanıtlamıştır. EY Türkiye ile işletmelerinizin finans birimlerini değiştirebilir, kontrol ettirebilir ve bu alanda gerekli olan tüm hizmetleri alabilirsiniz. Firma, işletmenizin maliyet tasarrufu sağlanacak şekilde tasarlanması ve işleyişi alanında sizlere en iyi desteği sunmaktadır. Firma aracılığı ile işletmenizin değerini yükseltebilir ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. Firma aracılığı ile denemiş ve test edilmiş güvenilir çözler elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*